Weihnachten

Ładna grafika na pewno ułatwia zapamiętanie nowych wyrazów, jednak dopiero zrobienie kilku ćwiczeń sprawia, że nowe zwroty zostają w głowie na dłużej. Aha! No i ważne jest jeszcze to, żeby nowe wyrazy od razu używać – wszędzie tam, gdzie się da. Nawet jeśli na początku robimy to z niepewnością i błędami.

Właśnie dlatego w grudniu warto uczyć się wyrazów związanych z zimą i Świętami. Zaczynamy od grafiki, którą zrobiłam na podstawie Waszych komentarzy pod wpisem na wihajstrowym facebooku. Lubię takie wspólne tworzenie grafik, więc ze słownictwa, które wpiszesz pod tym wpisem zrobię kolejne grafiki – daj znać, bez czego nie wyobrażasz sobie Świąt!


Teraz mały sprawdzian: przekonaj się, ile wyrazów z grafiki już znasz. Nowe wyrazy możesz zapisać sobie do zeszytu. W komentarzu napisz przykładowe zdania z nimi. Sprawdzę wszystkie komentarze i dam Ci znać, co ewentualnie poprawić.


Jeśli nie masz pewności jak wypowiada się niektóre wyrazy możesz to sprawdzić tutaj – wystarczy kliknąć na symbol głośnika: 


Was ist das?

Zanim klikniesz na plus przygotuj swoje własne odpowiedzi – w głowie, na kartce lub w komentarzu pod postem 🙂PS Wszyscy kursanci zapisani na kurs W MIEŚCIE, którego kolejna edycja rusza 17.12 otrzymają także pakiet lekcji z tematami świątecznymi.

Kurs jest zrobiony w taki sposób, że każdy sam decyduje o której godzinie chce wziąć udział w lekcji. Proponuję zapisać się szczególnie tym, którzy myślą, że nie mają czasu na naukę. To właśnie oni przekonają się, że wszystko jest możliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *