KURS: in der Stadt

Większość z nas żyje lub pracuje w mieście (die Stadt). Niektórzy wybrali małe miasto (die Kleinstadt), inni duże (die Großstadt).

O tym jak mały jest mój Toruń przekonałam się dopiero, gdy przeprowadziłam się do Trójmiasta i okazało się, że nie wszędzie dojadę w 15 minut rowerem (mit dem Fahrrad).

Jednak niezależnie od tego, jak duże jest miasto, w którym mieszkasz, każdego dnia musisz załatwiać różne rzeczy i dlatego podczas tego kursy poznasz wiele niezbędnych zwrotów potrzebnych w każdym mieście.

Klikając w prawy górny róg możesz powiększyć slajdy tej lekcji i przejrzeć je na pełnym ekranie.

Więcej lekcji z tematu W MIEŚCIE udostępniam co poniedziałek na kursie „W MIEŚCIE”. Kurs trwa 6 tygodni, w każdy poniedziałek pojawia się nowy materiał – ale to od Ciebie zależy kiedy będziesz się uczyć – masz cały tydzień na zrobienie wszystkich lekcji .


Strony świata po niemiecku to Himmelsrichtungen, czyli w dosłownym tłumaczeniu kierunki nieba. Czasem szkoda, że nie można niektórych wyrazów tłumaczyć dosłownie.
Klikając na oznaczone punkty dowiesz się, co oznaczają poszczególne wyrazy przed STADT i dlaczego nie możemy ich pomijać.

SŁOWNICTWO Z ZAJĘĆ:


ZADANIE DLA CIEBIE:

napisz w komentarzu zdanie rozpoczynające się „Meine Stadt…” – jeśli potrzebujesz dodatkowe wyrazy, poszukaj ich w słowniku, np. tutaj.

2 myślą nad “KURS: in der Stadt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *